Через електролітичну ванну з розчином хлориду міді (CuCI) пройшов заряд 600 кл. Скільки чистоЇ міді

було отримано під час електролізу? Повний розвязок

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Ренат.
Для вирішення цієї задачі використовується закон Фарадея, який стверджує, що маса речовини, яка виділяється або осаджується під час електролізу, пропорційна кількості пройдених через електролітичну ванну зарядів.

За формулою закону Фарадея, маса речовини (m) є добутком заряду (Q), еквівалентної маси речовини (E) і кількості речовини (n):
m = Q * E * n,

де:
m - маса речовини,
Q - заряд,
E - еквівалентна маса речовини,
n - кількість речовини.

Еквівалентна маса речовини визначається залежно від хімічної реакції, яка відбувається під час електролізу. У нашому випадку, еквівалентна маса міді (Cu) дорівнює її атомній масі (M(Cu)).

Таким чином, ми можемо записати формулу для маси міді:
m(Cu) = Q * M(Cu) * n(Cu),

де:
m(Cu) - маса міді,
Q - заряд (в кл.),
M(Cu) - атомна маса міді (63.55 г/моль),
n(Cu) - кількість молей міді.

Задача дає нам заряд (Q), який дорівнює 600 кл. Ми повинні знайти масу міді (m(Cu)), тому нам потрібно визначити кількість молей міді (n(Cu)).

Для цього потрібно знати відношення заряду до кількості молей за формулою:
Q = z * F * n(Cu),

де:
Q - заряд (в кл.),
z - зарядовий номер іону (Cu^2+ має заряд 2+),
F - число Фарадея (96,485 Кл/моль).

Ми можемо перетворити цю формулу і визначити кількість молей міді:
n(Cu) = Q / (z * F).

В нашому випадку, зарядовий номер іону міді (Cu^2+) дорівнює 2+, тому:
n(Cu) = 600 кл / (2 * 96,485 Кл/моль).

Виконуючи обчислення:
n(Cu) = 600 / (2 * 96.485) ≈ 3.109 моль.

Тепер, ми можемо обчислити масу міді:
m(Cu) = Q * M(Cu) * n(Cu),
m(Cu) = 600 * 63.55 * 3.109,
m(Cu) ≈ 118,768 г.

Отже, під час електролізу було отримано приблизно 118,768 г чистої міді.

Отвечает Комарова Настя.

Відповідь:

395.54 г

Пояснення:

Для вирішення цього завдання потрібно використати закон Фарадея для електролізу. Закон Фарадея стверджує, що кількість речовини, що відкладається або виділяється під час електролізу, пропорційна заряду, який пройшов через ванну і прямо пропорційна відповідним молярним коефіцієнтам.

Знайдемо молярну масу міді (Cu) з періодичної системи елементів:

Молярна маса міді (Cu) = 63.55 г/моль.

Використовуючи молярну масу міді, знайдемо кількість речовини міді, яка виділилася під час електролізу:

Кількість речовини міді (n) = Q / F,

де Q - заряд, що пройшов через ванну (у клуничних кулонах),

F - фарадейська стала (96,485 Кл/моль).

Підставимо відповідні значення:

n = 600 кулон / 96.485 Кл/моль.

Використовуючи відому кількість речовини міді, знайдемо масу міді (m):

маса міді (m) = n * молярна маса міді.

Підставимо відповідні значення:

m = n * 63.55 г/моль.

Обчислимо значення маси міді (m) із відповідними одиницями:

m = (600 кулон / 96.485 Кл/моль) * 63.55 г/моль.

Здійснюємо необхідні обчислення, щоб знайти значення маси міді (m):

m = 395.54 г.

Таким чином, під час електролізу було отримано 395.54 г чистої міді.