Даю 15 баллов! прошу помогите 7. Скільки часу тривав електроліз, якщо при силі струму 500 А на

катоді виділилося 1,8 кг алюмінію?

Ответы на вопрос

Отвечает Sherov Sher.

Дано:

I = 500 A - сила струму

m = 1,8 кг - маса алюмінію

молярна маса алюмінію M(Al) = 27 г/моль

Знайти: t - час електролізу

Розв'язок:

1. Знайдемо кількість речовини алюмінію, виокремлену під час електролізу:

n(Al) = m / M(Al) = 1800 / 27 = 66,67 моль

2. Використовуючи правило Фарадея, визначимо кількість електричної зарядки, що пройшла через електроліт:

Q = n(Al) * F, де F - фарад (96 485 Кл/моль)

Q = 66,67 * 96 485 = 6 440 005 Кл

3. Визначимо час електролізу:

t = Q / I = 6 440 005 / 500 = 12 880,01 с

Відповідь: електроліз тривав близько 12 880 с або 3 години 34 хвилини (1 година = 3600 с).