Два однакові за модулем і знаком точкові заряди, розташовані на відстані 56,4 см один від одного,

відштовхуються із силою 0,22 МН. Визначити значення кожного заряду.

Ответы на вопрос

Отвечает Котявина Арина.

Для визначення значення кожного заряду можна використати закон Кулона, який визначає силу взаємодії між двома точковими зарядами. Закон Кулона має наступний вигляд:

F = k * (|q1| * |q2|) / r^2

де F - сила взаємодії, k - електростатична константа, q1 та q2 - значення зарядів, r - відстань між зарядами.

У вашому випадку ми знаємо, що сила взаємодії (F) дорівнює 0,22 МН (меганьютонам), а відстань між зарядами (r) дорівнює 56,4 см (або 0,564 м). Значення електростатичної константи (k) дорівнює 8,99 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2.

Ми шукаємо значення кожного заряду, тому назвемо їх q1 і q2. Оскільки заряди однакові за модулем і знаком, ми можемо записати q1 = q і q2 = q.

Отже, рівняння для сили взаємодії має вигляд:

0,22 МН = (8,99 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * (q * q) / (0,564 м)^2

0,22 МН = (8,99 * 10^9) * q^2 / 0,318096 м^2

Поділимо обидві частини рівняння на (8,99 * 10^9) і помножимо на 0,318096 м^2:

q^2 = (0,22 МН * 0,318096 м^2) / (8,99 * 10^9)

q^2 ≈ 0,00778 Кл^2

q ≈ √(0,00778 Кл^2)

q ≈ 0,088 Кл (коли знак кореня відкидаємо, оскільки заряд не може бути від'ємним)

Отже, значення кожного заряду приблизно дорівнює 0,088 Кл.