Дві кульки рухаються вздовж однієї прямої назустріч одна одній зі швидкостями, що зростають за

модулем. Залежність кінетичної енергії від швидкості руху цих тіл показано на графіках. Кульки зіткнулися в момент, коли їхні кінетичні енергії були однакові й дорівнювали 4 Дж. Визнач швидкість кульок після абсолютно непружного зіткнення.

Ответы на вопрос

Отвечает Жанбырбек Шугыла.

Ответ:

Закон збереження кінетичної енергії для абсолютно непружного зіткнення говорить нам, що сума кінетичних енергій тіл до зіткнення дорівнює сумі їх кінетичних енергій після зіткнення. Оскільки в момент зіткнення кінетичні енергії кульок були однаковими і дорівнювали 4 Дж, то:

1/2 * m1 * v1^2 + 1/2 * m2 * v2^2 = 2 * 4 Дж

де m1 та m2 - маси кульок, v1 та v2 - їхні швидкості після зіткнення.

За умовою підвищення кінетичної енергії зростає за модулем, тому можна скористатись формулою кінетичної енергії:

K = 1/2 * m * v^2

Тоді можна записати:

v1^2 = 2K1/m4

де K1 та K2 - кінетичні енергії кульок у момент зіткнення.

Таким чином, коли кульки зіткнулися, сума їх кінетичних енергій дорівнює 4 Дж. З графіку видно, що в цьому випадку їх швидкості становлять 2 м/c та 4 м/c відповідно.

Отже, маємо:

2K1/m1 + 2K2/m2 = 2 * 4 Дж

K1/m1 + K2/m2 = 4 Дж

2K1/m1 = (4 Дж - K2/m2)

4K1/m1 = 8 Дж - 2K2/m2

K1/m1 = 2 - K2/m2/2

2K2/m2/2m1 + K2/m2/m1 = 4

K2/m2 = 4m2/(2m1 + m2)

v1^2 = 2K1/m1 = 2(2 - K2/m2/2) / m1 = 4/m1 - 2K2/(m1m2)

Отже, маємо швидкості кульок після зіткнення:

v2 = √[8/(2m1/m2 + 1)]