Кран піднімає вантаж масою 1600 кг на висоту 22 м протягом 40 с. Напруга електродвигуна

підйомного крану дорівнює 220 В. Визначте силу струму в його обмотках, якщо ККД двигуна 80%.

Ответы на вопрос

Отвечает Дулов Игорь.

Знаючи масу вантажу (1600 кг), висоту підняття (22 м) та час підйому (40 с), можемо визначити продуктивну потужність (Pп) за формулою:

Pп = m * g * h / t,

де m - маса вантажу, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9.8 м/с²), h - висота підняття, t - час підйому.

Підставляємо відповідні значення:

Pп = 1600 * 9.8 * 22 / 40 ≈ 17216 Вт.

Тепер, враховуючи коефіцієнт корисної дії (ККД) двигуна (80%), ми можемо обчислити електричну потужність (Pe), яку споживає електродвигун:

Pe = Pп / ККД = 17216 / 0.8 = 21520 Вт.

Наступною кроком є визначення сили струму (I) в обмотках електродвигуна, використовуючи формулу:

I = Pe / U, де Pe - електрична потужність, U - напруга.

Підставляємо відповідні значення:

I = 21520 / 220 ≈ 97.82 А.

Отже, сила струму в обмотках електродвигуна підйомного крану становить приблизно 97.82 Ампер.

Отвечает Линник Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

Первым шагом нужно вычислить работу, которую совершает кран, поднимая груз на высоту:

Работа = масса * ускорение свободного падения * высота = 1600 * 9,81 * 22 = 348,192 Дж

Затем найдем мощность, которую нужно затратить на совершение этой работы за 40 с:

Мощность = работа / время = 348,192 / 40 = 8,705 Вт

Так как КПД двигателя равен 80%, то мощность, которую нужно потребить из сети, составит:

Pп = P / КПД = 8,705 / 0,8 = 10,881 Вт

Найдем силу тока I:

I = Pп / U = 10,881 / 220 = 0,0494 А

Ответ: сила тока в обмотках подъемного крана составляет 0,0494 А.