РОЗВ'ЯЖІТЬ ЗАДАЧІ ДУЖЕ ТЕРМІНОВО 4. Якої швидкості набуде електрон, пройшовши прискорюючу різницю

потенціалів 284,4 В? Початкова швидкість електрона дорівнює нулю. Маса електрона 9,1 10 кг, а заряд 1,6-10-19Кл.3. Заряди величиною q =+60 нКл, 92=-80 нКл, розміщені на відстані 5 см. Визначити напруженість електричного поля в точці яка знаходиться на відстані 3 см від першого заряду та 4 см від другого, Середовище -вакуум.4.Два електрони рухаються назустріч один одному у вакуумі (з нескінченості) з відносною швидкістю 10 м/с. На яку найменшу відстань можуть наблизитися електрони? Маса електрона 9,1 103 кг, а заряд 1,6·10-19 Кл.​

Ответы на вопрос

Отвечает Горелова Катя.

Ответ:

Відміть як кращий

Объяснение:

4. Використовуючи формулу кінетичної енергії електрона:

K = (1/2)mv^2

де m - маса електрона, v - шукана швидкість, отримуємо:

K = eΔV

де e - заряд електрона, ΔV - різниця потенціалів.

Тоді:

v = sqrt(2K/m) = sqrt(2eΔV/m) = sqrt(2*(1.6*10^-19)*(284.4)/(9.1*10^-31)) ≈ 5.93*10^6 м/с

Отже, швидкість електрона після проходження прискорюючої різниці потенціалів становить близько 5.93*10^6 м/с.

3. За законом Кулона напруженість електричного поля в точці, що знаходиться на відстані r від точкового заряду q, дорівнює:

E = k*q/r^2

де k - коефіцієнт пропорційності (електрична стала), q - величина заряду.

Тоді напруженість електричного поля в точці, що знаходиться на відстані 3 см від першого заряду та 4 см від другого, дорівнює:

E1 = k*60/(0.03)^2 ≈ 6.67*10^9 Н/Кл

E2 = k*(-80)/(0.04)^2 ≈ -1.25*10^10 Н/Кл (зворотний знак означає, що напрямок поля протилежний до напрямку від точки до заряду)

Отже, відповідь: напруженість електричного поля в точці, що знаходиться на відстані 3 см від першого заряду та 4 см від другого, дорівнює близько 6.67*10^9 Н/Кл.

4. Використовуючи закон Кулона для сили між двома зарядами:

F = k*q1*q2/r^2

де q1 і q2 - заряди електронів, r - відстань між ними.

Тоді найменша відстань між електронами може бути знайдена, якщо при русі вони матимуть кінетичну енергію, що дорівнює потенційній енергії системи:

K = U = k*q1*q2/r

Тоді:

r = k*q1*q2/K = (9*10^9)*(1.6*10^-19)^2/(2*9.1*10^-31*10) ≈ 2.3*10^-10 м

Отже, найменша відстань між електронами становить близько 2.3*10^-10 м.