Відстань між центрами двох однорідних куль 3 м. Кулі притягуються одна до одної із силою

3,34-10-1° Н. Маса однієї з куль 200 кг. Якою є маса другої кулі?

Ответы на вопрос

Отвечает Салькова Софья.

Для вирішення цієї задачі можемо скористатися законом всесвітнього тяжіння, сформульованим Ньютоном:

F = G * (m1 * m2) / r^2,

де F - сила притягання між кулями,

G - гравітаційна постійна (6,67430 × 10^-11 Н * м^2 / кг^2),

m1 та m2 - маси куль,

r - відстань між центрами куль.

Ми знаємо, що F = 3,34 * 10^-10 Н, m1 = 200 кг, r = 3 м. Нашою метою є знайти масу m2.

Підставимо відомі значення в рівняння:

3,34 * 10^-10 = (6,67430 × 10^-11) * (200 * m2) / (3^2).

Тепер спростимо рівняння:

3,34 * 10^-10 = (6,67430 × 10^-11) * (200 * m2) / 9.

Помножимо обидві сторони на 9:

3,34 * 10^-10 * 9 = (6,67430 × 10^-11) * (200 * m2).

Скасуємо одиниці:

3,006 * 10^-9 = (6,67430 × 10^-11) * (200 * m2).

Поділимо обидві сторони на (6,67430 × 10^-11) * 200:

(3,006 * 10^-9) / ((6,67430 × 10^-11) * 200) = m2.

Розрахуємо це значення:

m2 ≈ 0,0225 кг.

Таким чином, маса другої кулі приблизно дорівнює 0,0225 кг.

Объяснение:

дорівнює 0,0225кг