13.Кулька масою 18 г вилітає з пружинного пістолета і попадає в пластиліновий брусок, на яку

товщину пройде кулька, якщо перед вильотом пружина пістолета стиснулась на 2,5 см, а жорсткість пружини становить ЗгН/м, маса бруска становить 45 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Пафиков Виктор.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі використовується закон збереження механічної енергії.

Загальна механічна енергія системи до вильоту кульки складається з потенціальної енергії стиснутої пружини і кінетичної енергії кульки:

E1 = PE + KE,

де PE - потенціальна енергія стиснутої пружини, KE - кінетична енергія кульки.

Після вильоту кульки потенціальна енергія стиснутої пружини перетворюється на кінетичну енергію кульки, яка потім витрачається на виконання роботи проти сил опору і проникнення у пластиліновий брусок.

E2 = KE.

Закон збереження енергії стверджує, що сума механічних енергій системи до і після події залишається незмінною:

E1 = E2.

У нашому випадку потенціальна енергія стиснутої пружини може бути виражена як:

PE = (1/2) * k * x^2,

де k - жорсткість пружини, x - відстань, на яку пружина була стиснута.

Підставляючи це значення потенціальної енергії у рівняння закону збереження енергії, отримуємо:

(1/2) * k * x^2 + KE = KE.

Виразимо кінетичну енергію кульки:

KE = (1/2) * m * v^2,

де m - маса кульки, v - швидкість кульки.

Підставляємо значення кінетичної енергії у рівняння закону збереження енергії:

(1/2) * k * x^2 + (1/2) * m * v^2 = (1/2) * m * v^2.

Скорочуємо спільний множник (1/2):

k * x^2 + m * v^2 = m * v^2.

Залишаємо тільки невідому x:

k * x^