Груз масою 95 кг підняли на висоту 20 метрів, приклавши силу 500н. Знайти ККД помогите пожалуйста


Ответы на вопрос

Отвечает Балаклейская Елизавета.
Для розрахунку коефіцієнта корисної дії (ККД), потрібно використати формулу:

ККД = (Сорт / Свх) * 100%,

де Сорт - корисна робота, а Свх - витрачена робота.

Корисна робота (Сорт) розраховується як добуток сили (F) на відстань (d):

Сорт = F * d.

У даному випадку, сила (F) дорівнює 500 Н (ньютонів), а відстань (d) - 20 метрів.

Сорт = 500 Н * 20 м = 10000 Н·м.

Витрачена робота (Свх) в даному випадку - це добуток маси (m) на прискорення вільного падіння (g) та висоту (h):

Свх = m * g * h.

Маса (m) дорівнює 95 кг, прискорення вільного падіння (g) становить приблизно 9.8 м/с², а висота (h) - 20 метрів.

Свх = 95 кг * 9.8 м/с² * 20 м = 18600 Дж.

Тепер, підставимо отримані значення у формулу ККД:

ККД = (Сорт / Свх) * 100% = (10000 Н·м / 18600 Дж) * 100% ≈ 53.8%.

Отже, коефіцієнт корисної дії для даної системи підйому становить приблизно 53.8%.