Даю 35 БАЛЛОВ Повітряний конденсатор зарядили до напруги 100В. На скільки потрібно збільшити

відстань між пластинами, щоб напруга зросла до 230В, якщо початкова відстань між ними 1 мм?

Ответы на вопрос

Отвечает Петрухин Андрей.
Збільшення відстані між пластинами: Δd = d2 - d1.

Заряд на конденсаторі залишиться незмінним: q = C * U = ε0*S/d * U = const.

ε0*S/d1 * U1 = ε0*S/d2 * U2
U1/d1 = U2/d2
d2 = d1 * U2/U1

Δd = d2 - d1 = d1 * (U2/U1 - 1)
Δd = 1 * (230/100 - 1) = 1,3 мм