Підйомний кран пвднімає тягар масою 5 т на висоту 15 м. За який час відбувається підйом цього

вантажу, якщо потужність двигуна крана 10 кВт, а ККД крана 80%?

Ответы на вопрос

Отвечает Білий Вова.
Дано:
m = 5 т = 5 000 кг
h = 15 м
N=10 кВт = 10 000 Вт
η = 80 %
_____________
t - ?

1)
Корисна робота - підняти вантаж:
Ап = m*g*h = 5000*10*15 = 750 000 Дж

2) 
Досконала робота краном:
Ac = N*t = 10 000*t Дж

3)
Коефіцієнт корисної дії:
η = Ап*100% / Ас80% = 750000*100% / (10 000*t)
0,8=75*1 / t
0,8*t = 74
t = 74/0,8 = 92,5 секунд, або приблизно за півтори хвилини.