Жаяу адам 10 км жолды белгілі бір жылдамдықпен жүру керек еді, бірақ ол жылдамдығын 1 км/сағ

арттырып, 10 км жолды 20 мин тезірек жүріп өтті. Жаяу адамның алғашқы жылдамдығын табыңыз.

Ответы на вопрос

Отвечает Кострова Луиза.

x-ол  алғашқы жылдамдық  болсын   20мин  ол     1/3   сағ 

10/x-10/(x+1)=1/3

3(10(x+1)-10x)=x(x+1)

30=x^2+x

x^2+x-30= 0

D=1+4*30=11^2

 x=-1+11/2=5

 x2=-1-11/2=-6

жауабы 5км/сағ