1. Ціну на товар, який коштував 1500 грн, спочатку зменшили на 20 %, а потім нову ціну збільшили на

20 %. Якою є ціна товару після двох переоцінок? 2. До магазину надійшли книжки за ціною 10 грн 50 коп. Націн¬ка магазину становить 20 %. Під час оптової закупівлі робиться знижка 5 %. Якою буде ціна книжки при оптовій закупівлі?

Ответы на вопрос

Отвечает Агафонов Дмитрий.
1)1500 грн зменшити на 20% буде 1500-(1500:100х20)=1500-300=1200 грн
1200 грн збільшити на 20% буде 1200+(1200:100х20)=1200+240=1440 грн
2) 10,50+20%=10,50+(10,50:100х20)=10,5+2,1=12,6 грн - обічная цена
12,6-5%=12,6-(12,6:100х5)=12,6-0,63=11,97 - оптова ціна
Отвечает Куклина Алиса.
(100-20)/100 * (100 + 20)/100 = 0,8*1,2=0,96 , т.е. цена товара стала 96% от первоначальной, а это

1500*96:100=1440 грн.