1.Дзядька Арцем за 2 г праехау на кани 18 км.Якую адлегласць ен праедзе за 5 г,кали будзе ехаць з

той жа скорасцю?Рашенне.2.На канцэрт прыйшло 48 чалавек.Жанчын было 30,а мужчын и дзяцей пароуну.Кольки дзяцей прыйшло на канцэрт?

Ответы на вопрос

Отвечает Соловьёва Елена.
1) 18/2=9 км/г 5*9=45 км 
2) 48-30=18 18/2=9 дзяцей