Баласының жасы әкесінің жасынан 5 есе кіші, ал атасының жасынан 9 есе кіші. Үшеуінің жастарының

қосындысы 105-ке тең. Баласы неше жаста? Өтініш айтыңызшы!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Воробьева Виктория.
Папе - х лет, дедушке   - у лет
Ребенку х/5 или у/9 лет 
Составим уравнение      
 \frac{x}{5} = \frac{y}{9}
y= \frac{9x}{5}
 \frac{x}{5} +x+ \frac{9x}{5} =105
x+5x+9x=525
15x=525
x=35   -  папе 35 лет
Сыну в пять раз меньше   35 : 5 = 7 лет
Дедушке                          9*35 : 5=63 года
7+35+63=105  (всем вместе)