Сярод физкультурникау аднаго завода у валейбольнай секции было 35 чалавек,у футбольнай 43 чалавеки.

у лыжнай секции было у 2 разы больш чалавек,чым у валейбольнай и футбольнай разам.кольки физкультурникау было ва усих сукцыях разам.

Ответы на вопрос

Отвечает Толстов Артём.
35+45=80 80*2=160 160+35+45=240