Стіл і стілець коштують разом 1500 грн Після того як стіл полегевшав на 20 відсотків , а стілець

подорожчав на 20 відсотків , вони стали коштувати 1320 грн Знайти початкову ціну стола і стільця окремо.

Ответы на вопрос

Отвечает Злуникин Кирилл.
20% - 0,2
х - стоил стул
у - стоил стол
х+0,2х -стал стоить стул
у-0,2у - стал стоить стол

х+у=1500
х+0,2х+у-0,2у=1320

х+у=1500
1,2х+0,8у=1320  Решим систему

Из первого уравнения
х=1500-у  Подставим во второе уравнение

1,2(1500-у)+0,8у=1320

1800-1,2у+0,8у=1320
1800-1320=1,2у-0,8у
480=0,4у
у=480:0,4
у=1200 (грн) стоил стол
1500-1200=300 (грн) стоил стул
Ответ: начальная цена стола - 1200 гривен, а стула - 300 гривен

Проверка:
1200+300=1500
1200-1200*0,2=1200-240=960
300+300*0,2=300+60=360
960+360=1320 (что соответствует условию задачи)