1. Виконати Дії: 1) 1/4 + 1/3 2) 14/15 - 7/10 3) 13/16 - 9/32 4) 1/3 - 1/6 + 3/4 5) 6 3/8 + 2 5/9

6) 9 1/6 - 5 3/4 2. Розв'яжіть рівняння 1) 8 9/14 - x = 4 3/7 3. Перетворіть десяткові дроби у звичайні та обчисліть: 1) 0,5 + 1/3 2) 0,36 + 8/15 СРОЧНО ПЖ МНЕ СРОЧНО НАДО!!

Ответы на вопрос

Отвечает Якубенко Никита.

Ответ:

1. Виконання дій:

1) 1/4 + 1/3 = (3/12) + (4/12) = 7/12

2) 14/15 - 7/10 = (28/30) - (21/30) = 7/30

3) 13/16 - 9/32 = (26/32) - (9/32) = 17/32

4) 1/3 - 1/6 + 3/4 = (4/12) - (2/12) + (9/12) = 11/12

5) 6 3/8 + 2 5/9 = 6 + 2 + 3/8 + 5/9 = 8 + 8/72 + 40/72 = 8 48/72 = 9 2/3

6) 9 1/6 - 5 3/4 = 9 - 5 + 1/6 - 3/4 = 4 + 1/6 - 3/4 = 4 + 2/12 - 9/12 = 4 - 7/12 = 3 5/12

2. Розв'язання рівняння:

1) 8 9/14 - x = 4 3/7

Віднімемо 8 9/14 від обох сторін:

x = 8 9/14 - 4 3/7

x = (8 + 9/14) - (4 + 3/7)

x = 8 + 9/14 - 4 - 3/7

x = 4 9/14 - 3/7

x = 4 18/28 - 12/28

x = (4 - 12) + 18/28

x = -8 + 18/28

x = -8 + 9/14

x = -8 9/14

x = -8 4/7

Отже, x = -8 4/7.

3. Перетворення десяткових дробів у звичайні та обчислення:

1) 0,5 + 1/3 = 0,5 + 2/6 = 3/6 + 2/6 = 5/6

2) 0,36 + 8/15 = 0,36 + 32/60 = 18/50 + 32/60 = 36/100 + 32/60 = 72/200 + 80/120 = 144/400 + 160/240 = 304/800 = 38/100 = 19/50