Обчисліть: 1) 8/15•9/282) 11/16•32/33 3) 2 7/9•3/254) 4 1/5•5/215) 4 5/6•26) (3 2/3-1 1/4)-24/29


Ответы на вопрос

Отвечает Сизинцева Лариса.
Звісно, ось обчислення:

1) (8/15) * (9/28) = (8 * 9) / (15 * 28) = 72/420 = 6/35

2) (11/16) * (32/33) = (11 * 32) / (16 * 33) = 352/528 = 11/16

3) Для множення змішаного числа на дріб, спочатку перетворіть змішане число на неправильний дріб:
2 7/9 = (2 * 9 + 7) / 9 = 25/9

Тепер помножте:
(25/9) * (3/25) = (25 * 3) / (9 * 25) = 75/225 = 1/3

4) 4 1/5 = (4 * 5 + 1) / 5 = 21/5

Тепер помножте:
(21/5) * (5/21) = (21 * 5) / (5 * 21) = 1

5) 4 5/6 = (4 * 6 + 5) / 6 = 29/6

Тепер помножте на 2:
(29/6) * 2 = (29 * 2) / 6 = 58/6 = 29/3

6) Для віднімання змішаних чисел, спочатку перетворіть їх на неправильні дроби:
3 2/3 = (3 * 3 + 2) / 3 = 11/3
1 1/4 = (1 * 4 + 1) / 4 = 5/4

Тепер відніміть:
(11/3 - 5/4) = (44/12 - 15/12) = 29/12

Тепер відніміть 24/29 від результату:
(29/12) - (24/29) = (29 * 29 - 12 * 24) / (12 * 29) = (841 - 288) / 348 = 553/348 = 59/36