Кинули два гральних кубики. Яка ймовірність того, що в сумі випаде 4 очки? 1 очко? ​


Ответы на вопрос

Отвечает Комарова Полина.
Щоб знайти ймовірність того, що в сумі випаде 4 або 1 очко при киданні двох гральних кубиків, спочатку давайте розглянемо всі можливі комбінації результатів кидків.

Гральний кубик має 6 граней, і всі можливі комбінації результатів випадання для двох кубиків утворюють таблицю 6x6:

1+1, 1+2, 1+3, 1+4, 1+5, 1+6
2+1, 2+2, 2+3, 2+4, 2+5, 2+6
3+1, 3+2, 3+3, 3+4, 3+5, 3+6
4+1, 4+2, 4+3, 4+4, 4+5, 4+6
5+1, 5+2, 5+3, 5+4, 5+5, 5+6
6+1, 6+2, 6+3, 6+4, 6+5, 6+6

Тепер давайте знайдемо всі комбінації, в яких сума результатів випадання буде 4 або 1:

Для суми 4 є тільки одна можливість: 1+3.

Для суми 1 також є тільки одна можливість: 1+1.

Таким чином, всього є 2 сприятливі випадки (коли сума дорівнює 4 або 1), і загальна кількість можливих результатів - 36 (6x6 комбінацій).

Ймовірність отримати суму 4 або 1 дорівнює кількість сприятливих випадків до загальної кількості можливих випадків:

Ймовірність = 2/36 = 1/18.

Отже, ймовірність отримати суму 4 або 1 при киданні двох гральних кубиків дорівнює 1/18.