На Кораблі є декілька кішок кілька матросів та одноногий капітан сільвер у всіх них разом узятих 15

голів та 41 нога скільки на кораблі кішок?

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлов Данил.

Відповідь:

На кораблі 6 кішок

Покрокове пояснення:

Ну, якщо це задача не на відповідь: "У кішки лапки а не ноги", то розв'язок її наступний:

1) Спочатку викреслимо капітана Сільвера, щоб спростити задачу:

У нього одна голова і одна нога, тоді голів залишиться 15-1=14, а ніг залишиться 41-1=40.

2) Тепер складемо систему лінійних рівнянь з двома змінними:

Нехай кількість матросів х, а кількість кішок у, тоді, оскільки

у матроса 2 ноги, то на х матросів припадає 2х ніг,

а у кота 4 ноги, на на у котів припадає 4у ніг.

Всього голів 14, тому х+у=14, а ніг всього 40, тому 2х+4у=40.

\left \{ {{x+y=14} \atop {2x+4y=40}} \right.

3) Розв'язуємо систему рівнянь:

Виразимо з першого рівняння х і вставимо у друге:

х=14-у

2(14-у)+4у=40

28-2у+4у=40

4у-2у=40-28

2у=12

у=6 (кішок)

х=14-у=14-6=8 (матросів)