Спрости вираз 4(3/8 -1 1/4 х) -15 (2/5х-2 2/3)-41,5 та знайди його значення якщо х=3/11​


Ответы на вопрос

Отвечает Гизова Анастасия.

Ответ:Записуючи дробові числа як змішані дроби, вираз можна спростити наступним чином:

4(3/8 - 5/4 х) - 15 (4/5 х - 8/3) - 41,5 =

= 3/2 - 20/4 х - 3/1 х + 124/5 х - 154/5 + 158/3 - 41,5 =

= -29/20 х - 47,5

Підставивши х=3/11, маємо:

-29/20 * 3/11 - 47,5 = -87/220 - 47,5 = -5727/220 ≈ -26,03