Дам 100 балов Урок 125. Розв'язування задач і вправ. Завдання 1. а) Знайти 12 відсотків від 19.

б) Знайти 30% від 16. в) Знайти 127% від 140. Завдання 2. а) Знайти число, якщо 8% від нього рівні 48. б) Знайти число, якщо 115 відсотків рівні 161. в) Знайти число, якщо 0,8% його рівні 2. Завдання 3. Робітник поклав у банк невідому суму грошей під 19% річних. Через рік він одержав кінцеву суму 29750 гривень. Знайти величину вкладу. Завдання 4. У класі 25 учнів, 12% з них приймали участь в районній олімпіаді з фізики. Скільки учнів брали участь в олімпіаді? Завдання 5. Микола назбирав 8 кг яблук. Петро зібрав на 25% більше ніж Микола. Скільки кг яблук зібрав Петро? Завдання 6. В обласній олімпіаді з англійської мови взяли участь 120 учнів, що становить 80 процентів усіх призерів міських олімпіад. Скільки всього учнів могли стати учасниками олімпіади? Завдання 7. Вкладник поклав до банку 20000 грн під 16% річних. Яка сума буде на рахунку через рік? Завдання 8. Автобус подолав 580 км до Одеси, щоб туристи змогли відпочити на Чорному морі. В дорозі було всього дві зупинки. За перші дві години автобус пройшов 30% шляху, за другі 2 – 35% шляху Скільки кілометрів залишилося пройти? Завдання 9 Перше число рівне 160, друге складає 40 % від першого, третє – 70 % від другого. Обчислити середнє арифметичне цих чисел.

Ответы на вопрос

Отвечает Грозных Илья.

Завдання 1.

а) 12% від 19 = 0,12 * 19 = 2,28

б) 30% від 16 = 0,3 * 16 = 4,8

в) 127% від 140 = 1,27 * 140 = 177,8

Завдання 2.

а) 0,08x = 48 => x = 48 / 0,08 = 600

б) 115% від x = 161 => x = 161 / 1,15 ≈ 140

в) 0,008x = 2 => x = 2 / 0,008 = 250

Завдання 3.

Позначимо вклад як x. Після року він збільшився на 19%, тобто став дорівнювати 1,19x. За умовою задачі, 1,19x = 29750. Тоді x = 29750 / 1,19 ≈ 25000. Величина вкладу дорівнює близько 25000 гривень.

Завдання 4.

12% від 25 учнів = 0,12 * 25 = 3 учні брали участь в олімпіаді.

Завдання 5.

Петро зібрав на 25% більше яблук, ніж Микола. Це означає, що він зібрав 1,25 * 8 кг = 10 кг яблук.

Завдання 6.

Якщо 120 учнів становлять 80% усіх призерів міських олімпіад, то всього призерів міських олімпіад було 120 / 0,8 = 150 учнів. Таким чином, всього учнів могли стати учасниками обласної олімпіади - 150.

Завдання 7.

Сума вкладу через рік збільшиться на 16%, тобто становитиме 20000 + 0,16 * 20000 = 23200 гривень.

Завдання 8.

За перші дві години автобус подолав 0,3 * 580 км = 174 км. Залишилося пройти 580 - 174 = 406 км. За другі дві години автобус подолав ще 0,35 * 580 км = 203 км. Залишилося пройти 406 - 203 = 203 км.

Завдання 9.

Друге число дорівнює 0,4 * 160 = 64. Третє число дорівнює 0,7 * 64 = 44,8. Середнє арифметичне цих чисел дорівнює (160 + 64 + 44,8) / 3 ≈ 89,3.