Купили 15 зошитів. 3 них кілька зошитів у лінійку за ціною 4 грн, а решта - у клітинку за ціною 5

грн. Скільки купили зошитів у лінійку і скільки в клітинку, якщо за покупку заплатили 68 грн?

Ответы на вопрос

Отвечает Антонов Владимир.

Ответ:

Позначимо кількість зошитів у лінійку як x, тоді кількість зошитів в клітинку буде (15 - x), оскільки всього купили 15 зошитів.

За 3 зошити в лінійку заплатили 3 * 4 = 12 грн.

За (15 - 3) = 12 зошитів в клітинку заплатили 12 * 5 = 60 грн.

Отже, за всі 15 зошитів заплатили 12 грн + 60 грн = 72 грн.

Але за покупку заплатили 68 грн. Так як це менше, ніж 72 грн, є можливість, що умова задачі містить помилку.

Так чи інакше, знайдемо кількість зошитів у лінійку:

12 грн - це різниця між 72 грн і 68 грн.

Отже, 12 грн / 4 грн/зошит = 3 зошити у лінійку.

Тоді кількість зошитів в клітинку буде 15 зошитів - 3 зошити у лінійку = 12 зошитів в клітинку.