купили 15 зошитів. З них кілька зошитів у лінійку за ціною 4 грн,а решта- у клітінку за ціною 5

грн. Скільки купили зошитів у лінійку і скільки в клітинку, якщо за покупку заплатили 68грн?

Ответы на вопрос

Отвечает Медведева Алина.

Відповідь:7 в лінійку; 8 в клітинку.

Покрокове пояснення:

Нехай купили х зошитів у лінійку і у в;

Всього купили: х+у=15 зошитів

За зошити в лінійку заплатити 4х, а за зошити в клітинку 5у. Разом заплатили:

4х + 5у = 68

Маємо систему рівнянь:

Х+у=15

{

4х +5у=68

З першого рівняння х=15-у, підставивши значення х в друге рівняння, отримаємо:

4(15-у) +5у =68

60 -4у +5у=68

у = 68-60

У =8 купили зошитів в клітинку;

15 - 8 =7 в лінійку