Знайди значення виразу:4 цілих 3/5+(-5 цілих 2/3)-6 цілих 8/15​


Ответы на вопрос

Отвечает Бердников Прохор.

Відповідь: значення виразу -11,8+(5,6+4 3/5) - 6 цілих 8/15 дорівнює -6 1/4.

Покрокове пояснення: Спочатку зведемо до спільного знаменника:

4 цілих 3/5 = 4·5/5 + 3/5 = 20/5 + 3/5 = 23/5

-5 цілих 2/3 = -5·3/3 + 2/3 = -15/3 + 2/3 = -13/3

6 цілих 8/15 = 6·15/15 + 8/15 = 90/15 + 8/15 = 98/15

Тоді вираз можна записати як:

23/5 - 13/3 - 98/15

Знайдемо спільний знаменник для дробів:

5·3·15 = 225

Перетворимо кожен дріб так, щоб він мав знаменник 225:

23/5 · 45/45 = 1035/225

-13/3 · 75/75 = -975/225

98/15 · 15/15 = 1470/225

Тоді вираз можна записати як:

1035/225 - 975/225 - 1470/225

Обчислимо чисельник і скоротимо дріб:

(1035 - 975 - 1470)/225 = -1410/225 = -6 1/4

Отже, значення виразу -11,8+(5,6+4 3/5) - 6 цілих 8/15 дорівнює -6 1/4.