Чисельник дробу на 8 менше за знаменник. Якщо чисельник збільшити у 2 рази, а знаменник збільшити

на 6, то вийде дріб, який дорівнює 2/3. На скільки даний дріб більший за 1/6? 6 клас

Ответы на вопрос

Отвечает Трунец Карина.

Пошаговое объяснение:

Числитель = х

Знаменатель = х + 8

Увеличим числитель в 2 раза = 2 * х = 2х

Увеличим знаменатель на 6 = х + 8 + 6 = х + 14

Получаем дробь: 2х/(х + 14)

Решим уравнение:

2х/(х + 14) = 2/3

2х * 3 = 2 * (х + 14)

6х = 2х + 28

6х - 2х = 28

4х = 28

х = 28 : 4

х = 7

Числитель = (х) = 7

Знаменатель = (х + 8) = 7 + 8 = 15

Получили дробь: 7/15

7/15 - 1/6 = 14/30 - 5/30 = 9/30 = 3/10

На 3/10 больше данная дробь 1/6

Проверка:

7/15 = (7 * 2)/(15 + 6) = 14/21 = 2/3