Складіть рівняння і розв’яжіть задачу. Відстань між двома містами потяг подолав за 7 годин, а

легковий автомобіль за 3 години. Знайдіть швидкість потяга і швидкість автомобіля, якщо швидкість потяга менше швидкості автомобіля на 36 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Нестерко Іван.

Ответ:

Позначимо швидкість потяга як x км/год, а швидкість автомобіля як y км/год. За умовою задачі маємо систему рівнянь:

7x = d, (1)

3y = d, (2)

y = x + 36, (3)

де d - відстань між двома містами.

З (1) та (2) маємо d = 7x = 3y. Підставляючи це значення в (3), отримуємо:

y = x + 36,

3(7x) = 7x + 3(3(x+36)),

21x = 9x + 324,

12x = 324,

x = 27.

Отже, швидкість потяга дорівнює 27 км/год, а швидкість автомобіля - 63 км/год (за (3)).

Пошаговое объяснение:

Отвечает Варшавский Алексей.

Ответ:

Позначимо швидкість потяга як х км/год, а швидкість автомобіля як у км/год.

За формулою шлях = швидкість × час, отримаємо такі рівняння:

7x = у

3у = 7(x-36)

Розв'язуємо систему рівнянь:

7x = у

3у = 7(x-36)

Підставляємо у з першого рівняння в друге:

3(7x/2) = 7(x - 36)

21x = 28x - 1008

7x = 1008

x = 144

Отже, швидкість потяга становила 144 км/год, а швидкість автомобіля дорівнює:

у = 7x / 3 = 7 * 144 / 3 = 336 км/год.