Допоможіть будь ласка знайти корень рівняння 1) -5(у-7)=30-(2у+1) 2) 3(2,4у-3,5х)+6=9,7х-3


Ответы на вопрос

Отвечает Давидович Милана.

1) -5(у-7)=30-(2у+1)

Розкриваємо дужки та спрощуємо:

-5y + 35 = 29 - 2y

Додаємо 2y до обох сторін рівняння:

-5y + 2y + 35 = 29

Зводимо подібні доданки:

-3y + 35 = 29

Віднімаємо 35 від обох сторін рівняння:

-3y = -6

Ділимо обидві частини на -3:

y = 2

Отже, корінь рівняння - y = 2.

2) 3(2.4y - 3.5x) + 6 = 9.7x - 3

Розкриваємо дужки та спрощуємо:

7.2y - 10.5x + 6 = 9.7x - 3

Переносимо всі x в одну частину, а всі константи - в іншу:

7.2y - 19.5x + 6 = -3

Віднімаємо 6 від обох сторін рівняння:

7.2y - 19.5x = -9

Розділяємо обидві частини на -19.5:

7.2y/-19.5 + (-19.5x/-19.5) = -9/-19.5

Спрощуємо:

-0.369y + x = 0.462

Переносимо всі y в одну частину, а всі константи - в іншу:

-0.369y = -x + 0.462

Ділимо обидві частини на -0.369:

y = 1.252x - 1.253

Отже, корінь рівняння - y = 1.252x - 1.253.