Друге число більше за перше на 2,4, а третє більше за перше у 2 рази. Сума трьох чисел – 15,2.

Знайдіть перше число.

Ответы на вопрос

Отвечает Лебединец Снежана.

Розв'язання:

Нехай Х - перше число, тоді х+2,4 - друге число, а третє число - 2х.

Оскільки сума трьох чисел дорівнює 15,2, то складемо та розвяжемо рівняння:

х + (х+2,4) + 2х = 15,2

4х + 2,4 = 15,2

4х = 15,2 - 2,4

4х = 12,8

х = 12,8 : 4

х = 3,2

Отже, перше число дорівнює 3,2.

Відповідь: перше число - 3,2.