Із банківської картки зняли 5400 грн за два рази: спо- чатку — 0,5 усіх грошей, що були на

картці, а згодом — п’яту частину залишку. Скільки гривень було на картці спочатку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Фіда Сергій.

Ответ:

Позначимо через x кількість гривень на картці спочатку.

Після першого зняття з картки залишається 0.5x гривень.

Після другого зняття з картки залишається 0.8 * 0.5x гривень, оскільки знімається п'ята частина залишку, тобто 1/5 від 0.5x, або 0.1x.

Отже, залишок на картці після двох знять у складі двох операцій становитиме:

0.8 * 0.5x = 0.4x

За умовою задачі цей залишок становив 5400 грн. Тому ми можемо записати:

0.4x = 5400

x = 5400 / 0.4 = 13500

Отже, на картці спочатку було 13500 гривень.