на скілікь відсотків зміниться площа квадрата, якщо його сторону 1)зменшити у 2.5 раза 2)збільшити

в 5 разів

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Якщо за 100% сторони візьмемо 100см, то:

1)

100см зменшимо у 2,5 рази ( це означає 100см : 2,5 ) = 100см : 2,5 = 40см

Площа перед зменшенням була 100*100 = 10000см²

Площа після зменшення буде 40*40 = 1600см²

10000см² = 100%

100см² = 1%

1600см : 100см = 16%

100% - 16% = 84%

Площа квадрата стане меншою на 84%

2)

100см збільшимо у 5 разів = 100см*5 = 500см

Площа перед зменшенням була 100*100 = 10000см²

Площа після збільшення буде 500*500 = 250000см²

10000см² = 100%

100см² = 1%

250000см : 100см = 2500%

2500% - 100% = 2400%
Площа квадрата стане бальшою на 2400%