№1 На ремонт школи витратили 189 400 грн. З них 35% заплатили за роботу, а решту - за будівельні

матеріали. Скільки коштували будівельні матеріали? №2 У шкільній бібліотеці 1800 книжок. З них 28% становлять книжки науково-популярної тематики, 21% - книжки з художніми творами зарубіжних письменників, а решту - книжки з художніми творами українських письменників. Скільки в бібліотеці книжок з художніми творами українських письменників?ПОЖАЛУЙСТА С ОБ*ЯСНЕНИЯМИ

Ответы на вопрос

Отвечает Мулярчик Дима.

Відповідь:

1.  123 110 грн.

2. 918 книжок.

Покрокове пояснення:

№1

Спочатку знайдемо, скільки грошей було заплачено за роботу:

35% від 189 400 грн = (35 / 100) * 189 400 грн = 66 290 грн

Отже, решту коштів витрачено на будівельні матеріали:

189 400 грн - 66 290 грн = 123 110 грн

Отже, будівельні матеріали коштували 123 110 грн.

Відповідь: 123 110 грн.

№2

Спочатку знайдемо, скільки книжок становлять художні твори українських письменників:

100% - 28% - 21% = 51%

Отже, 51% від 1800 книжок становлять художні твори українських письменників:

51% від 1800 = (51 / 100) * 1800 = 918 книжок

Отже, в бібліотеці є 918 книжок з художніми творами українських письменників.

Відповідь: 918 книжок.

Отвечает Энжи Лика.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

1)за роботу заплатили:189400*35/100=66290грн

2) залишок коштів заплатили за буд.матеріали

189400-66290=123110 грн

            задача 2

всього книжок 1800 , 28%  науково-популярні, 1800*28/10=504 книги

21% художні книжки зарубіжних письменників, це 1800*21/100=378 книги.,тоді книги українських письменників складають:

1800-(504+378)=918 книг    Задачі розвязані.