Площини α і β паралельні між собою і перетинають сторону ОА кута АОВ у точках С,С1, а сторону ОВ-у

точках D,D1 відповідно. Обчисліть довжину відрізка CD, якщо C1D1=9 см, CC1=14 см, OC=4 см. СРОЧНО!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Хворов Иван.

Ответ: відповідь: CD=2 см. Решение на фото:


Отвечает Александров Олег.

Ответ:

За теоремою Таліса у подібних трикутниках, маємо наступне співвідношення:

CC₁ / OC = CD₁ / OD₁

Підставимо відомі значення:

14 / 4 = CD₁ / OD₁

Ми також знаємо, що CD₁ = CC₁ - CD, тому підставимо це значення:

14 / 4 = (CC₁ - CD) / OD₁

4(14) = CC₁ - CD

56 = CC₁ - CD

Тепер, ми також знаємо, що CC₁ = CD₁ + 9, підставимо це значення:

56 = (CD₁ + 9) - CD

56 = CD₁ + 9 - CD

56 - 9 = CD₁ - CD

47 = CD₁ - CD

Оскільки ми шукаємо довжину відрізка CD, знайдемо значення CD₁ виходячи з відомих даних:

CD₁ = CC₁ - 9

CD₁ = 14 - 9

CD₁ = 5

Тепер підставимо значення CD₁ у попереднє рівняння:

47 = 5 - CD

Приберемо 5 з обох боків:

47 + 5 = -CD

52 = -CD

Перетворимо на позитивне значення:

CD = -52

Отже, довжина відрізка CD дорівнює 52 см. (Врахуйте, що значення від'ємне, оскільки ми використовували співвідношення з орієнтацією від точки О до точки D.)