Пекарня за один день витратила 4,25 т борошна, за другий - на 1,75 т більше ніж за перший, а за

третій - га 2,39 т більше ніж за перший і другий день разом. Скільки борошна було витрачено за третій день?

Ответы на вопрос

Отвечает Фролова Лера.

Нехай х - кількість борошна, яку витратили за перший день.

Тоді за другий день витратили (х+1,75) т борошна.

А за третій день витратили (х+4,25+1,75+2,39)=(х+8,39) т борошна.

За три дні загалом використали x + (x+1,75) + (x+8,39) = 3x + 10,14 т борошна.

З іншого боку, з умови задачі ця кількість борошна є рівною сумі витрат за три дні, тобто:

3x + 10,14 = загальна кількість борошна, витрачена протягом трьох днів.

Залишається тільки підставити дані і розв'язати рівняння:

3x + 10,14 = 4,25 + (х+1,75) + (х+8,39)

3x + 10,14 = 2x + 14,39

x = 4,25

Отже, за перший день було витрачено 4,25 т борошна, за другий - 6 т борошна (бо 4,25 + 1,75 = 6), а за третій день - (4,25 + 6 + 2,39) = 12,64 т борошна.