Переклади умову задачі математичною мовою і розв'яжи її методом спроб і помилок. Задумане число

спочатку збільшили на 0,3, потім його ж зменшили на 0,2, одержані результати перемножили і одержали 0,36. Знайди задумане число.

Ответы на вопрос

Отвечает Маяцкий Егор.

Ответ:

задумане число дорівнює 0,6.

Пошаговое объяснение:

Нехай задумане число - це x. Перекладаємо умову задачі на математичну мову:

1.Спочатку задумане число збільшили на 0,3: x + 0,3.

2.Потім його ж зменшили на 0,2: (x + 0,3) - 0,2 = x + 0,1.

3.Отримані результати перемножили: (x + 0,3) * (x + 0,1) = 0,36.

Далі можна розв'язати задачу методом спроб і помилок, шукаючи значення x, яке задовольняє останньому рівнянню. Можна розкрити дужки та привести рівняння до квадратного вигляду, але для цієї задачі буде досить просто випробувати декілька значень x.

1.При x = 0: (0 + 0,3) * (0 + 0,1) = 0,03 - не вірно, оскільки 0,03 не дорівнює 0,36.

2.При x = 1: (1 + 0,3) * (1 + 0,1) = 0,429 - не вірно, оскільки 0,429 не дорівнює 0,36.

3.При x = -1: (-1 + 0,3) * (-1 + 0,1) = 0,324 - не вірно

4.При x = 2: (2 + 0,3) * (2 + 0,1) = 6,57 - не вірно

5.При x = -2: (-2 + 0,3) * (-2 + 0,1) = 5,07 - не вірно

6.При x = 0,6: (0,6 + 0,3) * (0,6 + 0,1) = 0,36 - вірно.

Отже, задумане число дорівнює 0,6.