Трое співробітників одержали премію 2970 грн, причому дру- 1/3 * гий одержав того, що одержав

перший, і ще 180 грн, а третій одержав 1/3 грошей другого і ще 130 грн. Яку премію одержав кожен?

Ответы на вопрос

Отвечает Лысенко Дарина.

Ответ: Перший-1800 грн, другий-780 грн, третій-390 грн.

Пошаговое объяснение: Візьмемо першого за х. Тоді складаємо рівняння:

х+(1/3х+180)+((1/3х+180)*1/3+130)=2970

               1\frac{4}{9}х+370=2970

                 1\frac{4}{9}х=2600

                        х=1800 (грн)- перший

1800*\frac{1}{3}+180=780 (грн)- другий

780*\frac{1}{3}+130=390 (грн)- третій