знайдіть вісімнадцятий член та суму двадцяти шести перших членів арефметичної прогресії ,якщо

a1=5,a2=-1

Ответы на вопрос

Отвечает Фролов Антон.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Знайдемо різницю арифметичної прогресії:

d = a2 -a1 = -1 - 5 = -6

Знайдемо 18 -й член арифметичної прогресії

а18 = а1 + 17d = 5 + 17  * (-6) = - 97

Cума двадцяти шести перших членів арефметичної прогресії

S26= (2a1 + 25d)/2)) * 26 = (2 * 5 + 25(-6))/2))* 26= (-140/2))*26=

= -70 * 26= - 1820