ПОМОГИТЕЕЕЕ ДАЮ ДАЮ 20 БАЛОВ ЧИ ВЗАЄМНО ОБЕРНЕНІ ЧИСЛА 1) 4/7 і 1 3/4 2) 2 1/5 і 5/11 3) 6/13 і

26/36 4) 3/8 і 2 2/3 5) 7/9 і 1 2/7

Ответы на вопрос

Отвечает Назаренко Мирослав.

Щоб визначити, чи є два числа взаємно оберненими, перевірте, чи дорівнює добуток цих чисел одиниці.

1) 4/7 і 1 3/4:

1 3/4 = 7/4

Тепер перевіримо, чи є добуток цих чисел 1:

(4/7) * (4/7) = 16/49, що не дорівнює 1.

Отже, 4/7 і 1 3/4 не є взаємно оберненими.

2) 2 1/5 і 5/11:

2 1/5 = 11/5

Перевіримо добуток:

(11/5) * (5/11) = 1, що дорівнює 1.

Таким чином, 2 1/5 і 5/11 є взаємно оберненими.

3) 6/13 і 26/36:

Спростимо 26/36:

26/36 = 13/18

Тепер перевіримо добуток:

(6/13) * (13/18) = 6/18, що дорівнює 1/3.

Таким чином, 6/13 і 26/36 не є взаємно оберненими.

4) 3/8 і 2 2/3:

2 2/3 = 8/3

Перевіримо добуток:

(3/8) * (8/3) = 1, що дорівнює 1.

Отже, 3/8 і 2 2/3 є взаємно оберненими.

5) 7/9 і 1 2/7:

1 2/7 = 9/7

Перевіримо добуток:

(7/9) * (9/7) = 1, що дорівнює 1.

Отже, 7/9 і 1 2/7 є взаємно оберненими.