Допоможіть вирішити рівняння. 10, клас. Даю 500 балів. Терміново!6sin²x+50cosx-2=0


Ответы на вопрос

Отвечает Ватник Тимофей.
Це рівняння залежить від змінної x. Давайте спробуємо розв'язати його. Щоб спростити рівняння, давайте використовувати тригонометричні ідентичності.

6sin²x + 50cosx - 2 = 0

Можна використати ідентичність sin²x + cos²x = 1:

6(1 - cos²x) + 50cosx - 2 = 0

Розкриємо дужки:

6 - 6cos²x + 50cosx - 2 = 0

Тепер маємо квадратне рівняння відносно cosx:

-6cos²x + 50cosx + 4 = 0

Давайте вирішимо це квадратне рівняння для cosx. Можна використовувати дискримінант і формулу квадратного рівняння:

D = b² - 4ac

D = (50)² - 4(-6)(4)

D = 2500 + 96

D = 2596

Тепер використаємо формулу коренів квадратного рівняння:

cosx = (-b ± √D) / (2a)

cosx = (-50 ± √2596) / (2(-6))

cosx = (-50 ± 2√649) / (-12)

cosx = (25 ± √649) / 6

Отже, розв'язками рівняння будуть:

cosx₁ = (25 + √649) / 6
cosx₂ = (25 - √649