1. Qopda 19 ta shar bor, ulardan 7 tasi ko'k, 3 tasi qizil, qolganlari esa yashil rangda. Quyidagi

nisbatlarning to'g'ri yoki noto'g'ri ekanligini aniqlang. 1) Qizil sharlar sonining yashil sharlar soniga nisbati 3:10 kabi; 2) Yashil sharlar sonining jami sharlar soniga nisbati 9:19 kabi; A) noto'g'ri; to'g'ri B) to'g'ri; to'g'ri C) to'g'ri; noto'g'ri D) noto'g'ri; noto'g'ri ОТВЕТ НА РУССКОМ, ПОЖАЛУЙСТА БЫСТРЕЕ,ДАМ 50 БАЛЛОВ​

Ответы на вопрос

Отвечает Каратов Рома.

Ответ:

А)

Пошаговое объяснение:

3+7=10

19-10=9 ta yashil

Лучший ответ Пожалуйста

Отвечает Кочеткова Аля.

Ответ:

а) неверно; верно

Пошаговое объяснение:

19-7-3=19-10=9   (шаров)-зеленых

красных 3 ,зеленых 9,поэтому их отношение 3:9  и ответ 3:10 неверный

зеленых 9,всего 19,поэтому их отношение 9:19    верно и ответ 9:19

верный