0. Ilhomda x dona, Botirda undan 8 dona ko'p, Dilshodda esa 3 dona kam daftar bor. Ularda jami 62

ta daftar borligi ma'lum bo'lsa, Ilhomdaqancha daftar borligini aniqlang.Mulohaza yuritamiz​

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Илья.

Ответ:

x+x+8+x-3=62

3x+5=62

3x=62-5

3x=57

x=57÷3

x=19

Пошаговое объяснение:

19+19+8+19-3=62

1 0