Завдання 1 7/15+4/9-3/10 = А) 28/45 , Б) 11/18 , В) 1/2 , Г) 29/90Завдання 213/21 - ( Х - 2 5/7)

= 3/14 А) 3 23/42, Б) 3 1/14, В) 1 17/18, Г) 3 5/42(СРОЧНООООООО , СПАМ = БАН , ДАЮ 100 БАЛОВ!!!!!!!!!!)​

Ответы на вопрос

Отвечает Бовтрукевич Екатерина.

Завдання 1:

Спочатку обчислімо суму дробів:

7/15 + 4/9 - 3/10

Знайдемо спільний знаменник для цих дробів. Найменше спільне кратне (НСК) для 15, 9 і 10 - це 90. Тепер перетворимо кожен дріб так, щоб вони мали знаменник 90:

(7/15) * (6/6) = 42/90

(4/9) * (10/10) = 40/90

(3/10) * (9/9) = 27/90

Тепер вираз виглядає так:

(42/90) + (40/90) - (27/90)

Тепер додамо ці дроби разом:

(42/90) + (40/90) - (27/90) = (42 + 40 - 27) / 90 = 55/90

Тепер спростимо даний дріб, поділивши чисельник і знаменник на їхній НСК (який в даному випадку також є 5):

(55/5) / (90/5) = 11/18

Відповідь: Б) 11/18

Завдання 2:

13/21 - (Х - 2 5/7) = 3/14

Спочатку віднімемо 2 5/7 від 13/21:

13/21 - (2 5/7) = 13/21 - (19/7) = (13/21) - (19/7)

Тепер знайдемо спільний знаменник для цих двох дробів, який є 21:

(13/21) - (19/7) = (13/21) - (3 * (19/21))

Тепер віднімемо ці два дроби:

(13/21) - (3 * (19/21)) = (13/21) - (57/21)

Тепер просто віднімемо чисельники:

(13 - 57) / 21 = (-44/21)

Тепер вираз виглядає так:

-44/21 - Х = 3/14

Щоб знайти значення Х, перенесемо -44/21 на правий бік рівняння, змінивши знак на протилежний:

Х = 3/14 + 44/21

Знайдемо спільний знаменник для додавання цих дробів (який є 42):

(3/14) * (3/3) = 9/42

(44/21) * (2/2) = 88/42

Тепер додамо їх разом:

(9/42) + (88/42) = (9 + 88) / 42 = 97/42

Відповідь:

Х = 97/42

Пошаговое объяснение: