У гострокутному трикутнику ABC висоти перетинаються у точці Н. Довести, що радіуси кіл, описаних

навколо трикутників ABC, АНВ, АНС, ВНС, рівні між собою

Ответы на вопрос

Отвечает Мацьків Наталя.

Покрокове пояснення:

Для доведення цього підтвердження спочатку розглянемо трикутник ABC і окреслимо його коло.

За відомим фактом, радіус описаного кола трикутника ABC позначаємо як R, і він фактично формулою:

R = a / (2 * sin(A)),

де "a" - довжина сторони BC, "A" - великий кут при вершині A.

Тепер розглянемо трикутник АНВ. Радіус описаного навколо нього кола позначаємо як R₁, і він також збільшується за подібною формулою:

R₁ = b / (2 * sin(B)),

де "b" - довжина сторони AC, "B" - великий кут при вершині B.

Аналогічно розглядаємо трикутник АНС. Радіус описаного навколо нього кола позначається як R₂:

R₂ = c / (2 * sin(C)),

де "c" - довжина сторони AB, "C" - великий кут при вершині C.

Розглядаємо також трикутник ВНС. Радіус, описаний навколо його кола, позначається як R₃:

R₃ = h₁ / (2 * sin(A)),

де "h₁" - висота, проведена до сторони BC (від вершини A).

Висота h₁ наступна як h₁ = a * sin(A).

Порівняємо значення радіусів:

R₁ = b / (2 * sin(B)), R₂ = c / (2 * sin(C)), R₃ = a * sin(A) / (2 * sin(A)).

Ми бачимо, що R₁ = b / (2 * sin(B)) = c / (2 * sin(C)) = a * sin(A) / (2 * sin(A)) = R.

Отже, радіуси опису навколо трикутників ABC, АНВ, АНС, ВНС дійсно рівні між собою.