YИ TAI 11) Есепте. а) Кораптын узындығы - 12 см, ені - 7 см, биіктігі 4 си болса, оның көлемі

қанша? Осын 8) Осы кораптын буйір жақтарының аудандары мен табайының ауданының ҚОСЫНДЫСЫН тап. Әртүрлі дереккөздерден аквариум өлшемі- мүмкін нұсқаларын анықта. Олардың көле- нимін тап.​

Ответы на вопрос

Отвечает Герасимов Никита.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Кораптын узындығы (a) - 12 см

Кораптын ені (b) - 7 см

Кораптын биіктігі (h) - 4 см

Кораптын көлемін тапу үшін, олдың өлшемінің формуласын пайдаланамыз:

Kөлем (V) = аудан (A) * биіктік (h)

Кораптын ауданын табу үшін, олдың табайының ҚОСЫНДЫСЫН тапмамыз керек. Ол квадратты белгіленген басылымдарда ауданды табу үшін:

A = a * b

Сонымен осын, мүмкін нұсқаларды орындаңыз:

A = (12 см) * (7 см) = 84 см²

Енді ауданымызды табған соң, кораптын көлемін тапу үшін:

V = A * h = 84 см² * 4 см = 336 см³

Сондықтан, кораптын көлемі 336 см³ болады.