Сума двох чисел дорівнює 82 а їх добуток більший за одне з них у 15 разів знайдіть ці числа​


Ответы на вопрос

Отвечает Фугаев Рома.

Відповідь:

))))))))

Покрокове пояснення:

Давайте позначимо ці числа як x і y. За умовою задачі, ми маємо такі рівняння:

x + y = 82

xy = (x + y) + 15

Розкриємо одного рівняння:

xy = x + y + 15

Перепишемо перше рівняння у вигляді x = 82 - y і підставимо це значення у одного рівняння:

(82 - y)y = (82 - y) + y + 15

Розкриємо дужки:

82y - y² = 82 + 15

Перенесемо всі члени рівняння на одну сторону:

y² - 82y + 97 = 0

Тепер ми можемо розв'язків зв'язати це квадратне рівняння. Застосуємо формулу дискримінанту:

D = b²- 4ac = (-82)² - 4(1)(97) = 6724 - 388 = 6336

Так як дискримінант D більший за нуль, це означає, що у нас є два різних розв'язків язки для y.

Застосуємо формули для знаходження розв'язків язків квадратного рівняння:

y1 = (-b + √D) / (2a) = (82 + √6336) / 2 ≈ 74.46

y2 = (-b - √D) / (2a) = (82 - √6336) / 2 ≈ 7.54

Тепер, застосуємо перше рівняння, щоб знайте значення x:

x1 = 82 - y1 ≈ 82 - 74,46 ≈ 7,54

x2 = 82 - y2 ≈ 82 - 7,54 ≈ 74,46

Отже, ми отримали два розв'язків язки:

x1 ≈ 7,54, y1 ≈ 74,46

x2 ≈ 74,46, y2 ≈ 7,54

Відповідь: Перше число може бути приблизно 7.54, а друга число може бути приблизно 74.46.

Отвечает Браунг Данил.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

прости я не знаю украйнскии язык а так бы помогла