Після того як з басейну спустили 1/6 частину набраної води та ще 700 л, у ньому залишилося 3/5

об'єму води. Скільки було набрано води в басейн спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Семенцова Яна.

Відповідь:

В басейн спочатку було набрано 3000 літрів води.

Покрокове пояснення:

Позначимо як Х - весь об'єм басейну.

Після того як з басейну спустили 1/6 частину набраної води та ще 700 літрів, у ньому залишилося 3/5 об'єму води. Таким чином з басейну спустили:

Х - 3/5 × Х = 5/5 × Х - 3/5 × Х = 2/5 × Х об'єму води.

Маємо рівняння:

1/6 × Х + 700 = 2/5 × Х

( 2/5 - 1/6 ) × Х = 700

( 12/30 - 5/30 ) × Х = 700

7/30 × Х = 700

Х = 700 × 30/7

Х = 30 × 700/7

Х = 30 × 100

Х = 3000 літрів.

В басейн спочатку було набрано 3000 літрів води.