У правильній Чотирикутній піраміді бічна грань утворює з площиною ос- НОВИ КУТ 60°, а апофема

дорівнює 3√3 см. Обчисліть висоту піраміди.​

Ответы на вопрос

Отвечает Хасанова Зулфия.

Щоб знайти висоту чотирикутної піраміди, ми можемо використовувати тригонометричні відношення в прямокутному трикутнику, утвореному бічною гранню піраміди, апофемою і половиною бічної грані. Ми маємо таку інформацію:

- Апофема (розрахункова): а = 3√3 см.

- Кут між апофемою і бічною гранню: 60°.

Ми шукаємо висоту (h) піраміди. Ми можемо використовувати тригонометричну функцію тангенс (тангенс кута дорівнює протилежній стороні поділеній на прилеглу сторону):

tan(60°) = h / (a/2),

де a/2 - половина бічної грани. Ми знаємо, що a - апофема, отже, a/2 = 3√3/2.

Тепер ми можемо розв'язати для h:

tan(60°) = h / (3√3/2).

tan(60°) = √3.

h = (√3) * (3√3/2) = (3/2) * 3 = 9/2 = 4,5 см.

Отже, висота чотирикутної піраміди дорівнює 4,5 см.