IV рівень 7. Розв'язати рівняння: 3•16^X + 37 • 36^X = 26•81^х


Ответы на вопрос

Отвечает Рыбина Виктория.

Давайте спробуємо розв'язати це рівняння:

\[3 \cdot 16^x + 37 \cdot 36^x = 26 \cdot 81^x\]

Зауважте, що \(16 = 2^4\) і \(36 = 2^2 \cdot 3^2\), а \(81 = 3^4\).

Тепер підставимо ці значення:

\[3 \cdot (2^4)^x + 37 \cdot (2^2 \cdot 3^2)^x = 26 \cdot (3^4)^x\]

\[3 \cdot 2^{4x} + 37 \cdot 2^{2x} \cdot 3^{2x} = 26 \cdot 3^{4x}\]

Тепер можемо зведення подібних:

\[3 \cdot 2^{4x} + 37 \cdot 2^{2x} \cdot 3^{2x} - 26 \cdot 3^{4x} = 0\]

Наразі у нас є рівняння, яке містить як ступені \(2\), так і \(3\), що робить його складним для розв'язання в аналітичному вигляді.

Можливо, для знаходження числових наближених розв'язків вам доведеться скористатися числовими методами (наприклад, методом найменших квадратів).