Із точки А, відстань від якої до площини а дорівнює 6 корень з 3 см, проведені дні похилі АВ і АС

під кутом 30° до площини. Іхні проекції утворюють кут 120°. Знайдіть відсгань між основами похилих.

Ответы на вопрос

Отвечает Волкова Валерия.

Ответ:

Для початку, давайте позначимо основи похилих як B і C. Також позначимо висоту площини а як h.

За відомими даними, відстань АВ дорівнює відстані АС, а обидві вони є похилими під кутом 30° до площини. Це означає, що треугольник АВС є рівнобедреним.

Позначимо довжину АВ і АС як x. Оскільки треугольник є рівнобедреним, АВ = АС = x.

Також, ми знаємо, що проекції похилих утворюють кут 120°. Це означає, що кут між днем похилої і площиною дорівнює 60°.

Застосуємо тепер теорему сінусів в треугольнику АВС:

sin(60°) = h / x

Заміняємо значення sin(60°) = √3 / 2:

√3 / 2 = h / x

Ми також знаємо, що відстань від точки А до площини дорівнює 6√3 см:

h = 6√3 см

Підставимо це значення у рівняння:

√3 / 2 = 6√3 / x

Перенесемо x на один бік рівняння і знайдемо x:

x = 12 см

Таким чином, відстань між основами похилих дорівнює 12 см.